Ošetření kořenových kanálků

V kořenových kanálcích uvnitř zubu se nachází velmi citlivý zubní nerv. Jeho zánět je provázen nesnesitelnou bolestí. Naším úkolem je zbavit Vás bolesti a zubu vrátit jeho funkci. Léčba kořenových kanálků se odborně nazývá endodoncie.

Ošetření kořenového kanálku pod mikroskopem znamená jeho neprodyšné zaplnění.

Podobně jako u zubního kazu musíme z kořenového kanálku při zánětu odstranit škodlivé bakterie a zanícený nerv. Často je kanálek různě zahnutý. Mikroskop a moderní nástroje umožní vrtat do oblouku prohnutý kanálek. Prázdný a čistý kanálek vyplníme speciální hmotou. Celý prostor je neprodyšně uzavřen. Žádné bakterie nemohou proniknout kanálkem a vytvářet zánět v okolní kosti.

Zub s dobře ošetřeným kořenovým kanálkem je plnohodnotný a dlouhodobě funguje.

Stejně jako jiné zubařské činnosti i ošetření kořenových kanálků je intenzivně vědecky zkoumáno. Zavedení mikroskopu do zubní ordinace umožnilo lepší orientaci v kořenovém kanálku a kvalitnější léčbu. Dvacet let po ošetření je úspěšnost více než 90%.

Po ošetření kořenových kanálků zabráníme rozlomení zubu zhotovením korunky.

Během čištění kořenového kanálku dojde k oslabení zubu. Vzniknou dlouhé tenké stěny, které se snadno odlomí. Dlouhodobé fungování zubu proto zajistíme následným okorunkováním zubu. Ošetřený zub je k nerozeznání od ostatních a také stejně dobře kouše.