Bílé výplně

Stoupající spotřeba cukru v moderní společnosti vede ke vzniku nejrozšířenější choroby lidstva, zubnímu kazu. Bakterie na povrchu zubu přemění cukr  na kyselinu a ta vyleptává dutiny v zubu. Zkažené místo je změklé. Kaz musíme odstranit a obnažený zub překrýt výplní, která zabrání průniku bakterií. Amalgámové výplně, které obsahují těžké kovy, jsou v současné době nahrazovány bílými výplněmi.

Máme různé odstíny materiálů na bílé výplně.

Ač se Vám zuby zdají být bílé, jednobarevné, není tomu tak. Na konci korunky jsou lehce namodralé, krček u dásně je intenzivně barevný, lehce nažloutlý. Výrobcům se při vývoji vysoce estetických materiálů pro zhotovení bílých výplní podařilo vytvořit velké množství odstínů. Dokážeme s nimi modelovat neviditelné výplně. Výplně se vytvrdí osvícením. Při odchodu z ordinace můžete ihned kousat.

Před ošetřením
Před ošetřením
Po ošetření bílými výplněmi
Po ošetření bílými výplněmi

Bílé výplně fungují dlouhodobě.

Již několik desetiletí vědci vylepšují nejen materiály na výrobu bílých výplní, ale také jejich lepidla. Bílé výplně totiž musíme nalepit na povrch očištěného zubu. Místo kde pracujeme, musíme udržet po celou dobu modelace suché a čisté. Pracovní pole si proto izolujeme gumovou blánou, koferdamem. Zhotovená výplň je z pohledu trvanlivosti plnohodnotnou náhradou amalgámu, esteticky ho zcela překoná.

Korunky vyrábíme z materiálů pro bílé výplně.

Při opravách rozsáhlých kazů necháme vyrobit náhradu (korunka, onlay) v zubní laboratoři. Technici zde pracují se stejnými materiály jako lékaři v ordinaci a jsou schopni na modelu přesněji vymodelovat tvar náhrady. Ošetřený zub lépe kouše a nepřekáží okolním zubům.