Kariéra

Dentální hygienistka

Zubní centrum DVDent hledá dentální hygienistku. Zajímá Vás tato profese? Dentální hygienistka se společně se zubním lékařem stará o zdraví dutiny ústní. Radí, jak předcházet onemocnění zubů a dásní. Perfektně zná pomůcky na čištění zubů a klienty naučí s těmito nástroji pracovat. Při prohlídce najde onemocnění v ústech, zubní kaz a parodontózu. Společně se zubním lékařem se podílí na léčbě parodontózy, provádí čištění zubních kořenů a parodontálních kapes. Je schopná opískovat nebo vybělit zuby.

Dentální hygienistka získá vzdělání tříletým pomaturitním studiem, které může absolvovat na těchto školách:

Vyšší odborná zdravotnická škola Ústí nad Labem https://www.szsvzs.cz/pro-uchazece

Vyšší odborná zdravotnická škola Praha https://www.szspraha1.cz/index.php?nid=6880&lid=cs&oid=1172420

SVOŠZ pro dentální hygienistky Praha https://www.dhskola.cz/uvod/kontakt/

3. lékařská fakulta UK Praha obor dentální hygienistka https://www.lf3.cuni.cz/3LF-192.html#3

Na VOZŠ v Ústí nad Labem lze studovat dálkově při zaměstnání.

Pokud Vás náplň práce hygienistky zaujala, kontaktujte nás. Poradíme Vám...

Zdravotní sestra, zubní instrumentářka

Zubní centrum DVDent hledá hledá zdravotní sestru nebo zubní instrumentářku na plný i zkrácený pracovní úvazek. Zajímá Vás tato profese? Zdravotní sestra nebo zubní instrumentářka pomáhá zubnímu lékaři při ošetřování. Pracuje v dutině ústní společně se zubním lékřem, odsává vodu a sliny, drží ret a tváře, míchá materiály při léčbě zubů, podílí se na operačních zákrocích. Udržuje pracovní místo čisté.

Zdravotní sestra získá vzdělání studiem na středních zdravotnických školách, ale pro práci zubní instrumentářky není zdravotnické vzdělání podmínkou.

Studium oboru zubní instrumentářka na Vyšší odborné zdravotnické škole Ústí nad Labem trvá jeden rok a absolvujete ho při zaměstnání. Pokud Vás náplň práce zubní instrumentářky zaujala, kontaktujte nás. Poradíme Vám. https://www.szsvzs.cz/index.php?oid=3837247