Ošetření dětí

Při vyšetřování a ošetřování malých dětí vytváříme na celý život jejich "vztah k zubaři". V našem zubním centru nejprve navštěvují dentální hygienistku, která je naučí čistit zuby a zároveň si zvykají na prostředí zubní ordinace. Proto i bázlivé děti spolupracují a nechají se vyšetřit. Jsou tak připraveny i na ošetření u zubního lékaře. Veškeré postupy se snažíme dětem vysvětlit přiměřeně k jejich věku. Pokud ani tento šetrný přístup nepomáhá, můžeme ošetřit nezvladatelné dítě v analgosedaci. Po spolknutí prášku se nechá ošetřit a zážitek si nepamatuje.

Dětem se snažíme vše předem vysvětlit a zaujmout jejich pozornost.

V ordinaci se musí dítě cítit příjemně. Z vlastních zkušeností víme, že děti ochotně spolupracují s lékařem nebo dentální hygienistkou bez přítomnosti rodiče. Samozřejmě Vám nejprve vysvětlíme, co se během návštěvy bude odehrávat. O Vaše dítě se dobře postaráme, Vy se můžete posadit do křesla v čekárně, přečíst si čerstvé noviny nebo časopis. Dobu čekání si můžete zkrátit popíjením báječné italské  kávy nebo chutného tureckého čaje. Jsou Vám k dispozici zdarma v čekárně, stejně jako fungujicí připojení k WiFi. Po ošetření čeká na malého hrdinu dárek.

Děti ošetřujeme s anestezií, ošetření nebolí.

Ošetření zubů má být pro dítě příjemný zážitek. Anestetikum aplikujeme před každých zákrokemošetření je bezbolestné. Anestetikum účinkuje ještě další hodinu. Dohlédněte, aby si Vaše dítě necitlivý ret nebo tvář nerozkousalo.

Analgosedace

Občas ani správný přístup nepomůže. Jsme nuceni provést ošetření po podáním prášku. Dítě musít přijít s prázdným žaludkem, proto zákrok v analgosedaci (odborný název ošetření) provádíme ráno. Prášek působí asi půl hodiny. Po zákroku bude Vaše dítě hodinu spát v odpočinkové místnosti. Po lékařské kontrole můžete s Vašim dítětem odejít domů. Celou dobu ošetření si nepamatuje. Podání prášku je krajním řešením při ošetřování bázlivých dětí. Lékař je během výkonu omezen časem účinku prášku. Toto ošetření je vyhrazeno jen zcela neošetřitelným dětem.